Lara Plajı Spinning (At-Çek) Denemesi

Pazar sabahı 01:00-04:00 arasında balık avı için Lara Plajındaydım. Plaja geldiğimde etrafta fazla kişi yoktu, denizde bile bir kaç tekne görüyordum. Anladım ki Antalya’da balık için kısır bir gece geçireceğiz gibi ve nitekim öyle oldu. Oltama takılan 4 tane yavru mırmır oldu 🙂 Onlarıda büyünce gelin diye nasihat edip denize geri saldım.

Uzun bir aradan sonra yakşalık 1 yıldan fazla olmuştu balığa gitmeyeli. Balık avında kaldığım süre içinde tam açısını çıkaramasamda stres attım diyebilirim.

Birde uzun zamandır balığa gitmemenin dezavantajlarını yaşamadım değil:) Aslında sabah 9-10 kadar duracaktım ama unuttuğum malzemeler yüzünden epey beni yoruldum. Kamışı kuma sabitlemek için kum tipi kazık ve oturacak portatif bir sandalyem olmadığı için özellikle bileklerim bu işten gerekli yorgunluğu aldı.

Kamışım albastar 3.50 mt ve makinemende albastar 5 bilyelidir. Özellikle kıyıdan balık avında bilyenin fazla olmasının çok büyük avantajları var. Kesinlikle makine alacaksanız 5 bilyeden aşağı olmamalı ve bana soracak olursanız kesinlikle Shimano Exage 3000-MRA, Shimano Exage 3000 MRB ve Shimano stradic 3000 vb. makinalardan almanızı tavsiye ederim. İnşallah kısa bir zamanda bir tane edineceğim.

Ayrıca yem konusunda da şanslı değildim. Mırmır boru kurduna deli oluyor diyorlar ama boru kurdu bulamadım ama gerekli tüyoları aldım.

Sağolsun balığa gitmeden önce değerli bilgileri www.antalyabalikavi.net sitesi kurucusu Ahmet Bey verdi. Sizde Antalya’lı ve balık avı seviyorsanız mutlaka bu siteye üye olmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir