Genç ve Fit’in Kardio Antremanları

Yazılım geliştiriciler olarak neredeyse uyku haricinde bütün zamanımızı bilgisayar başında uygulama yazarak geçiriyoruz. Ciddi projelerde aldığımız için zaman ve verimlilik bizim için çok önemli hale geldi. Aslında bakarsanız belli bir saatten sonra verimli çalışmak çok zor oluyor hatta neredeyse imkansız. Kondisyonumu ve yaşam standardımı yükseltmem için, sporu hayatımın içine almam şarttı. Son bir aydır birer gün arayla ortalama 4 km. yakın bir yolu koşuyordum ve belediyelerin sağladığı egzersiz aletlerini kullanıyordum, güzel ter atıyordum ve nabzımın da o kadar çok yükseldiğini sanmıyorum ama şöyle bir sorunum var. Sol ayak bileğimi 3 defa çatlattığım için bir yerden sonra bana ciddi ağrı yapıyordu. Eve geldiğimde 15 dk. buz yapıyordum. Spor antrenmanımı değiştirmem gerektiğini anladım.

Ama bu spor bile benim daha verimli çalışmamı %80 arttırdı diyebilirim, ayakta kalmak için kahve bile içmeme gerek kalmadı.

İnternette kısa bir araştırmadan sonra Genç ve Fit sitesini buldum. Kondisyonuma uygun olduğunu düşündüğüm için “Full Plyometrics Çabukluk, Kondisyon ve Evde Kardio Antrenmanı” uygulamaya karar verdim. Videodaki neredeyse tüm hareketleri yaptım tabii ninja zıplaması haricinde 🙂 ve şunu anladım ki, ben 1 ay boşu boşuna koşup ayak bileği ağrısı çekmişim. Kardio antrenmanı ile koşmaya göre çok daha fazla terledim hem de videonun yarısında öyle böyle değil, nabzımda ölçtüğüm kadarıyla 160-170 çıktı.

Araştırmalarıma bakarsak sadece kardio antremanı yetmiyor ve evimde çalışma istasyonu olması benim için ayrıca büyük bir şans. 20 defa 3 set tekrar kol, göğüs, sırt ve omuz çalışıyorum.

Bunlar sonucunda fark ettiğim değişikler ise sırtımda, kanatlarımda, ön ve arka baldır kaslarımda ve dizlerimin yanında kaslarımın çalıştığını hissediyorum. Çok daha verimli ve spora karşı isteğim çok daha artıyor. Bu mesleki olarakta beni daha verimli çalışmamı sağladı.

Eğer herhangi bir sağlık propleminiz yoksa beslenme programınızı oluşturmak için buraya bakmanızı tavsiye ederim.

Meslektaşlarım ister benim gibi biraz kilonuz olsun, isterseniz zayıf olun ama hayatınıza sporu alın. Verimliliğinizin ne kadar yükseldiğini anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir